fbpx
kadry z Ogrod Botaniczny w Gołubiu
Miejsca

Ogród Botaniczny w Gołubiu

Przy okazji pobytu na Kaszubach, w okolicach Kościerzyny, prawdziwym miłośnikom przyrody, zielarzom i ogrodnikom polecam odwiedzić  Ogród Botaniczny w Gołubiu.

Dziś wpisany do rejestru Ogrodów Botanicznych, powstał jako prywatny ogród miłośnika przyrody. Przez lata zgromadzone zostało tam tysiące roślin z różnych zakątków świata. Jest to niewielkie, urokliwe miejsce na ok. godzinny spacer.

Ogród dla dzieci?

Na pewno miejsce spodobałoby się dzieciom jako plac na zabawę w chowanego albo inną biegającą grę. Mnóstwo krętych ścieżek pomiędzy bujną roślinnością stanowiłyby nie lada wyzwanie w takich igraszkach. Zwiedzającym dzieciom takich atrakcji się niestety tu nie proponuje 🙂 I dobrze, bo cenne roślinne okazy mogłyby zostać potraktowane w odmienny sposób niż oczekiwany.  

Żarty na bok:) W takich miejscach brakuje mi jakiejś zachęty dla dzieci do obserwacji i poznawania przyrody. W tym zakresie ciekawe rozwiązanie proponuje Arboretum w Wojsławicach. A mianowicie odwiedzające dzieci otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami do odnalezienia. Każdy punkt to pieczątka z literką niezbędną do odgadnięcia hasła. Taka atrakcja zdecydowanie zwiększa chęć dzieci do maszerowania (arboretum jest ogromne…) i urozmaica przyrodniczy spacer.

Wracając do atrakcji dla dzieci, Ogród Botaniczny w Gołubiu ma jednak w swojej ofercie coś dla najmłodszych. Prowadzi warsztaty przyrodnicze w różnych momentach roku i rozwoju roślin, ale jedynie dla grup zorganizowanych.

I na koniec kilka kadrów z ogrodu na zachętę 🙂

A jak już zdecydujecie się pojechać w tamte okolice to odwiedźcie Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny – warto!

oczko wodne w ogrodzie botanicznym w Gołubiu
kapliczka w ogrodzie botanicznym w Gołubiu
roslinnosc w ogrodzie botanicznym w Gołubiu na Kaszubach
kolekcja szyszek w ogrodzie botanicznym w Gołubiu na Kaszubach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 − 8 =