fbpx
ziolowy zakatek na weekend poza miastem
Miejsca

Ziołowy zakątek – weekend z dziećmi za miastem

Magiczne miejsce na Podlasiu

ziolowy zakatek o malinie

W sercu Podlasia znalazłam Ziołowy zakątek – idealne miejsce na weekend z dziećmi za miastem. Ogród botaniczny pełen różnorodnych roślin mieści się w Korycinach tj. ok 170km od Warszawy. Właścicielem ogrodu jest Mirosław Angielczyk – pasjonat ziół oraz właściciel firmy Dary Natury, produkującej niezliczone herbatki ziołowe, przyprawy i inne produkty pozyskiwane z okolic Podlasia. Jest to człowiek z pasją, bo ogród botaniczny to 15 hektarowy teren zagospodarowany prawie co do centymetra. Pan Angielczyk zna każdą roślinę i może o niej ciekawie opowiadać bez końca.

W ogrodzie znajdziemy wszelakie rośliny: zarówno lecznicze jak i trujące, powszechne chwasty jak również rośliny rzadkie, rośliny chronione, barwierskie czy też przyprawowe. Na terenie ogrodu znajduje się wiele tablic informacyjnych, a przy większości roślin szczegółowe opisy, tak aby każdy laik został oświecony. Znajdziemy tam opis rośliny oraz ciekawe jej zastosowania. To jest duży plus, bo nie tylko możemy podziwiać jak rośliny sobie rosną, ale też dowiedzieć się nowych rzeczy.

Atrakcje dla dzieci

Cały teren ogrodu przystosowany jest dla dzieci i zapewni im wiele atrakcji:

> Jest duży plac zabaw, cały wykonany z drewna ze zjeżdżalnią, domkiem Baby Jagi; jest i miejsce do wspinania i do turlania, no i po prostu plac do wykorzystania na wszelką twórczą aktywność dzieci.

jak wyglada chatka baby jagi

> Zagroda jak z dawnych lat – z królikami, gęsiami, kurami, kozami, końmi, owcami. Część zwierząt jest w zagrodach, a część towarzyszy nam w zwiedzaniu całkiem dużego terenu gospodarstwa.

zagroda ze zwierzetami w ziolowym zakatku

> Kolejny plac zabaw w stodole, w którym rolę główną pełni siano – niepowtarzalna przyjemność, bo nie spotkacie tego w mieście

plac zabaw w sianie

> Na małe conieco dostępna jest restauracja w stodole, w której mieści się siankowy plac zabaw oraz przestronna karczma, w której serwują dania sporządzone z ekologicznie uprawianych produktów z Ziołowego zakątka i okolic. Dania są pyszne, niedrogie i pięknie udekorowane kwiatami z ogrodu.

knajpa w stodole

> Dostępny jest również odkryty basen z brodzikiem na pluskanie się dzieci w gorące dni

>Dla bardziej dociekliwych Ziołowy zakątek oferuje ścieżki dydaktyczne, oglądanie natury pod mikroskopem oraz warsztaty

> A dla tych, którzy chcieliby po prostu pospacerować czy pobiegać po ogrodzie, to jak najbardziej jest to do wykonania. Frajdą będzie tu szukanie się w labiryncie alejek, czy zabawa w chowanego wśród wysokich traw czy leśnych alejek.

zabawy z przyroda nad stawem w ziolowym zakatku


Czas spędzony w Ziołowym Zakątku to niewątpliwie 100% relaks, detox telekomunikacyjny (z zasięgiem Koryciny mają na bakier) i uczta dla oczu i podniebienia. Miejsce koniecznie do odwiedzenia!

2 komentarze

  • Justyna

    Moje alergiczne dzieci po każdej wizycie na Podlasiu mają gorączkę, katar, ogólne rozbicie. Radzę przygotować warszawskie dzieci przed wyjazdem w takie miejsce. Od świezego powietrza i roślinności doznaja szoku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =